ATJAUNOJAMĀ ENERĢIJA ENERGOEFEKTIVITĀTE

Ēku siltināšana mūsu valstī šogad esot iekustējusies (0)

07.11.2011

Ēku siltināšana mūsu valstī šogad esot iekustējusies. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra līdz šī gada 17. oktobrim saņēmusi 663 projektu iesniegumus. Tā  informē Ekonomikas ministrijas pārstāve Inese Bērziņa.

Aģentūra noslēgusi 328 līgumus, paredzot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu 18, 65 miljonu latu vērtībā. Pārējos plānus vēl vērtē un precizē, daļa projektu ir atsaukti vai noraidīti. Informācija par līgumiem divas reizes mēnesī tiek atjaunota un publicēta aģentūras mājaslapā liaa.gov.lv, sadaļā «ES fondi», «Noslēgtie līgumi».

Daudzdzīvokļu māju renovācijas atbalsta programmai visvairāk pieteikumu iesniegts Kurzemē (191), Vidzemē (150) un Rīgā (122). Zemgalē saņemti 116 pieteikumi, vismazāk iesniegumu ir Latgalē (26).

Aktīvākie ir Liepājas (95), Valmieras (63), Rīgas (57), Ventspils (42) un Limbažu novada (33) iedzīvotāji. Taču visvairāk vienošanos par plānu realizāciju noslēgtas ar Jelgavas un Ozolnieku novada (abos 10), Dobeles novada (7), Jēkabpils (5), Auces un Bauskas (abās 4), kā arī Aizkraukles (3) pārstāvjiem.

ERAF aktivitātes «Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi» mērķis ir paaugstināt namu energoefektivitāti, lai nodrošinātu dzīvojamā fonda ilgtspēju un energoresursu efektīvu izmantošanu. Īstenošanai piešķirtais finansējums sasniedz Ls 47 759 948.

Vairāk informācijas var iegūt ministrijas un aģentūras interneta vietnē. Jaunumiem par mājokļu renovāciju var sekot arī twitter.com/siltinam.

Komentāri

Vārds
Komentārs

English