ATJAUNOJAMĀ ENERĢIJA ENERGOEFEKTIVITĀTE

ES komisārs Piebalgs atklāj enerģētikas aģentūru (0)

07.04.2009

Jelgavā 2009. gada 7.aprīlī tika atklāta Zemgales reģionālā enerģētikas aģentūra (ZREA), kurā ikviens Zemgales reģiona iedzīvotājs varēs saņemt interesējošo informāciju par energoefektivitāti. Atklāšanā piedalījās Eiropas Savienības enerģētikas komisārs Andris Piebalgs, Biedrībā iesaistīto pašvaldību un uzņēmumu vadītāji un citi viesi. Pasākums notika divās daļās:

No rīta notika svinīga atklāšanas ceremonija ZREA telpās Pulkveža Brieža ielā 26, Jelgavā, ar apsveikuma runām un svinīgu lentas pārgriešanu. Pasākumā piedalījās ES enerģētikas komisārs Andris Piebalgs, Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, Bauskas domes priekšsēdētāja Ārija Gaile, Jēkabpils domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs, Auces domes priekšsēdētājs Gints Kaminskis, Ozolnieku novada vadītājs Māris Ainārs, SIA "JNĪP" un SIA "Fortum Jelgava" pārstāvji, biedrību "Zinātnes inovāciju un testēšanas centrs'', kā arī "Zemgales NVO centrs" pārstāvji, Rīgas enerģētikas aģentūras direktore Maija Rubīna, ZREA valdes priekšsēdētājs Aigars Rublis un ZREA darbinieki. Ļoti patīkami, ka šo pasākumu apmeklēja Eiropas Savienības enerģētikas komisārs Andris Piebalgs.  «Grūti atbalstīt energoefektivitātes pasākumus, ja neviens nepalīdz. Lielākās izmaksas par enerģiju gulstas uz iedzīvotāju un uzņēmēju pleciem, tāpēc šāda aģentūra būs atbalsts un padomdevējs jautājumos, kas saistīti ar līdzekļu taupīšanu,» uzsvēra A.Piebalgs. Komisārs pauda nostāju, ka Latvijai ir liels potenciāls bioenerģijas ražošanā un, lai arī sabiedrībā valda viedoklis, ka šis process ir dārgs, nedrīkst noliegt arī to, ka enerģijas iepirkšana no citām valstīm nemaksā lēti. «Eiropā un arī Latvijā alternatīvās enerģijas ieguves iespējas ir pētītas ļoti maz, taču Jelgavas priekšrocība ir Latvijas Lauksaimniecības universitāte un tās zinātnieku bāze,» pievērsties alternatīvajiem enerģijas veidiem aicināja A.Piebalgs.

Pasākuma otrā daļa norisinājās Jelgavas Reģionālajā pieaugušo izglītības centrā. Otrajā daļā notika diskusija par enerģētikas jautājumiem. Tajā piedalījās ES komisārs Andris Piebalgs Latvijas Lielo pilsētu asociācijas domju priekšsēdētāji, LLPA izpilddirektors, Vides ministrijas Klimata un atjaunojamo energoresursu departamenta direktors Valdis Bisters, Zemgales reģiona pašvaldību vadītāji un ZREA dalībnieki. Diskusijas dalībnieki pievērsās tādiem jautājumiem kā Latvijas pilsētu pieredze energoefektivitātes jautājumu risināšanā, Eiropas pilsētu mēru pakts, finansējuma piesaiste energoefektivitātes paaugstināšanai un energopolitika Eiropas Savienības kontekstā.

Aģentūras biedri ir Jelgavas Bauskas, Jēkabpils, Auces un Ozolnieku novada pašvaldības, SIA ''Fortum Jelgava'', SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde", Zemgales Nevalstisko organizāciju atbalsta centrs un Zinātnes inovāciju un testēšanas centrs. Biedrības ZREA dibināšanas iniciators ir Jelgavas pilsēta.

Biedrības dibināšana veikta ar Eiropas Inteliģentās enerģijas programmas atbalstu, ko pārrauga Konkurētspējas un jauninājumu izpildaģentūra. Tā piešķīrusi dāvinājumu 250 000 eiro apmērā. Kopējais projekta budžets ir 480 983 eiro, no šīs summas Jelgavas pašvaldības finansējums ir 57 000 eiro, bet pārējo partneru – 173 983 eiro.

Attēlu galerija

Komentāri

Vārds
Komentārs

English