ATJAUNOJAMĀ ENERĢIJA ENERGOEFEKTIVITĀTE

Jelgavā stāstīs par daudzdzīvokļu dzīvojamo māju renovāciju (0)

22.09.2009

Š.g. 29.septembrī Jelgavā, Pieaugušo izglītības centrā notiks informatīvs seminārs par daudzdzīvokļu dzīvojamo māju renovāciju. Semināra laikā interesenti tiks informēti par Eiropas Reģionālā attīstības fonda aktivitāti „Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi" iespējām, nosacījumiem un ieguvumiem.

Semināra mērķis ir aktivizēt privāto un pašvaldību apsaimniekošanas uzņēmumu iesaistīšanos daudzdzīvokļu dzīvojamo māju renovācijas procesā, informējot par pieejamo Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju renovācijai. Pasākumu organizē Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūra, Latvijas lielo pilsētu asociācija, Jelgavas pilsētas dome sadarbībā ar Ekonomikas ministriju un Zemgales reģionālo enerģētikas aģentūru.

Tā mērķauditorija ir apsaimniekošanas uzņēmumi, daudzdzīvokļu dzīvojamo māju namu vecākie, dzīvokļu īpašnieku korporatīvās biedrības, būvniecības uzņēmumi, dzīvokļu īpašnieki un būvniecības uzņēmumi.

Seminārā piedalīsies Jelgavas pilsētas Domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, Ekonomikas ministrijas Būvniecības un mājokļu politikas departamenta direktors Gatis Ābele, Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūras direktors Valdis Blome un Zemgales reģionālās enerģētikas aģentūras direktors Mārtiņš Prīsis.

Pasākuma laikā klātesošie tiks informēti par ES aktivitāti „Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi", ēku siltināšanas ieguvumiem un to, kas jāņem vērā projekta īstenošanas laikā - no būvniecības darbu veikšanas aspekta. Dalībai seminārā tiks pieaicināts arī daudzdzīvokļu māju apsaimniekotājs, kurš jau ir veicis renovācijas darbus savā pārvaldījumā esošajās mājās.

Seminārs notiks š.g. 29.septembrī plkst. 11:00 Pieaugušo izglītības centrā, Jelgavā, Svētes ielā 33. Laipni aicināti visi interesenti.

Informatīvā cikla par daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltināšanu Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūras un Ekonomikas ministrijas darbinieki viesosies kopumā 9 republikas nozīmes pilsētās - Jūrmalā (16.septembris), Jelgavā (29.septembris), Liepājā (6.oktobris), Ventspilī (16.oktobris), Rīgā (oktobris), Rēzeknē (novembris), Daugavpilī (10.novembris), Jēkabpilī (24.novembris) un Valmierā (2.decembris).

Par aktivitāti

Eiropas Savienības aktivitātes „Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi" aktivitātes mērķis ir paaugstināt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitāti, lai nodrošinātu dzīvojamā fonda ilgtspēju un energoresursu efektīvu izmantošanu. Sākotnējais aktivitātes īstenošanai piešķirtais finansējums ir 16 634 764,16 lati. Kopumā četrās atlases kārtās iesniegts 71 projektu pieteikums. Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūra ir apstiprinājusi 37 projektu pieteikumus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltināšanai, kuri tika iesniegti pirmajās trijās atlases kārtās. Aģentūra ir noslēgusi deviņus līgumus ar piecām pilnvarotajām personām.

Sīkāku informāciju par aktivitāti var atrast http://esfondi.bema.gov.lv .

Informāciju sagatavoja

Inese Bērziņa

Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūra

67041905, 26578158

 

Komentāri

Vārds
Komentārs

English