ATJAUNOJAMĀ ENERĢIJA ENERGOEFEKTIVITĀTE

Monitoringa ziņojums par Jelgavas pilsētas Ilgtspējīgas enerģētikas rīcības plāna 2010.-2020.gadam ieviešanu (0)

23.04.2020

 

Jelgavas pilsētā enerģijas patēriņš no 2005. līdz 2018.gadam pieaudzis par deviņiem procentiem, bet veikto energoefektivitātes pasākumu rezultātā CO2 izmešu apjoms ir samazinājies par 28 procentiem, tas secināts biedrības "Zemgales reģionālā enerģētikas aģentūra" (ZREA) veiktajā Monitoringa ziņojumā par Jelgavas pilsētas Ilgtspējīgas enerģētikas rīcības plāna 2010.-2020.gadam ieviešanu.

 

2009.gada martā Jelgavas pilsēta parakstīja Pilsētu Mēru Paktu ar kuru apņēmās līdz 2020.gadam vismaz par 20 procentiem samazināt CO2 emisijas. Šis rādītājs bija jāsasniedz par 20 procentiem paaugstinot energoefektivitāti un 20 procentus no izmantojamās enerģijas apjoma saražojot no atjaunojamiem energoresursiem. Jelgavai šajā periodā ir izdevies CO2 izmešu apjomu ir samazināt par 28 procentiem.

 

Monitoringā ņemti vērā visi enerģijas ražotāji un patērētāji Jelgavas pilsētā - ne tikai pašvaldībai piederošā vai tieši ietekmējamā daļa, bet arī privātās dzīvojamās ēkas, komercsektors, rūpniecība, privātais un komerctransports.  Tiek monitorēts elektrības, siltumenerģijas un degvielas patēriņš transportam gada griezumā, kā arī aprēķinātas CO2 emisijas, kas radītas, izmantojot šos enerģijas veidus.

 

Kā Jelgavas pilsētā veicies CO2 izmešu samazināšanā, varat sīkāk iepazīties prezentācijā zemāk.

 

Dokumenti

Kopsavilkums par Monitoringa ziņojumu

Komentāri

Vārds
Komentārs

English