ATJAUNOJAMĀ ENERĢIJA ENERGOEFEKTIVITĀTE

2011.g.2.februārī Jēkabpilī seminārs par finanšu piesaisti atjaunojamo energoresursu izmantošanai mājsaimniecību sektorā (0)

18.01.2011

2011.g. 2.februārī, plkst. 11:00, Jēkabpilī, Rīgas ielā 150a, Krustpils novada pašvaldības konferenču zālē notiks Zemgales reģionālās enerģētikas aģentūras (turpmāk - ZREA) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas kopīgi rīkots seminārs par programmu "Atjaunojamo energoresursu izmantošana mājsaimniecību sektorā".

 

Programmas ietvaros tiek atbalstīta mikroģenerācijas siltumenerģijas vai elektroenerģijas ražošanas tehnoloģisko iekārtu iegāde un uzstādīšana dzīvojamai mājai, lai nodrošinātu siltumenerģijas vai elektroenerģijas ražošanu no atjaunojamiem energoresursiem un siltuma vai elektroenerģijas piegādi tikai mājsaimniecības vajadzībām.

 

Konkursa ietvaros var iesniegt projektu par sekojošām ēkām: dārza māja, individuālā dzīvojamā māja, vasarnīca, dvīņu, rindu un atsevišķu divdzīvokļu māja, kā arī triju un vairāk dzīvokļu māja.

Finansējums tiek piešķirts visai dzīvojamai mājai kopumā, nevis dzīvojamās mājas daļai vai atsevišķam dzīvoklim.

Konkursa ietvaros tiek atbalstītas šādas iekārtas:

  • šķeldas vai salmu, biomasas granulu, malkas katli un biomasas, tostarp granulu kurtuves ar kopējo uzstādītu jaudu līdz 50 kW ieskaitot;
  • saules kolektoru sistēmas ar kopējo uzstādītu jaudu līdz 25kW ieskaitot;
  • energoavoti ar siltuma sūkņiem ar kopējo uzstādītu jaudu līdz 50 kW ieskaitot; gaiss-gaiss tipa siltumsūkņus var uzstādīt tikai dzīvojamās mājās, kur apsildāmā platība nepārsniedz 100 m2;
  • vēja ģeneratori ar kopējo uzstādītu jaudu līdz 50 kW ieskaitot;
  • saules baterijas ar kopējo uzstādītu jaudu līdz 10kW ieskaitot;
  • vairāku augstāk minētu dažādu iekārtu kombinēta izmantošana.

Konkursa ietvaros attiecināmas ir šādas projekta izmaksas:

  • iekārtu, kas izmanto atjaunojamos energoresursus, iegādes, uzstādīšanas, pieslēgšanas un ieregulēšanas izmaksas (tai skaitā iekārtu darbināšanas apmācības izmaksas);
  • dalīto vadības sistēmu uzstādīšanas izmaksas;
  • būvdarbu veikšanas izmaksas: vēja ģeneratoru pamatu būvniecības izmaksas vai energoavotu ar siltuma sūkņiem ierīkošanas būvdarbu izmaksas, tostarp urbšanas darbu izmaksas.

Konkursa ietvaros pieejamais finansējums ir 11 399 481 lats, kur vienam projektam pieejamais finanšu instrumenta ir 7 000 latu. Konkursa ietvaros maksimāli pieļaujamā finanšu instrumenta atbalsta intensitāte nepārsniedz 50% no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām.

 

Jēkabpils pilsētas un Krustpils novada dzīvojamo māju īpašniekiem (Jēkabpils pilsētas un Krustpils novada pašvaldības ir ZREA biedri), kuri vēlēsies piedalīties šājā projektu konkursā, ZREA bez maksas sagatavos projekta pieteikumu dalībai šajā projektu konkursā, tāpat sniegs konsultācijas par attiecīgo tehnoloģiju izvēli.

Sīkāka informācija ZREA Jēkabpils birojā, Nameja ielā 4a (SIA "Jēkabpils siltums" uzņēmuma telpās), pirmās durvis pa labi. t.65232044.

Komentāri

Vārds
Komentārs

English