ATJAUNOJAMĀ ENERĢIJA ENERGOEFEKTIVITĀTE

Elektriskie auto Rīgas motormuzejā (0)

10.11.2009

 

Rīgas motormuzejā būs apskatāmi elektriskie auto «Lynx» un «Hummer»

LETA Pirmdiena, 09. novembris (2009) 15:51 Nedēļas nogalē Rīgas motormuzejā būs apskatāmi elektriskie auto «Lynx» un «Hummer». To prezentācija medijiem notiks 13.novembrī plkst. 15:00 Rīgas Motormuzeja telpās, S. Eizenšteina ielā 6, bet apmeklētāji šos unikālos auto varēs apskatīt sestdien, 14. novembrī līdz plkst.15:00.

«LYNX» ir 100% dabai draudzīga sporta klases automašīna, kurai nav izpūtēja izmešu, nav nepieciešama degviela vai motoreļļa. Tās jauda ir 270 zirgspēki un bez uzlādēšanas tā var nobraukt no 150 km līdz 350 km atkarībā no akumulatora komplekta. «Hummer» ir pirmā proporcionāli precīzā un oficiāli licenzētā elektriskā automašīna, kas veidota pēc «H3 Hummer» parauga un pārstāv tā zīmolu. Šai elektriskajai automašīnai ir pēc pasūtījuma izgatavotas 15 collu riepas, robota alumīnija šasija un īsts «Hummer» hroma režģis. «Hummer» izceļas ar savu drošību, ergonomisko salona iekārtojumu un komfortu. Preses konferenci vadīs Rīgas Motormuzeja vadītāja vietnieks muzeja darbā Agris Šmits, uzrunu teiks CSDD pārstāvis, kā arī «CO2 E-Race» projekta idejas autors, dāņu mākslinieks Jākobs Fuglsangs Mikelsens, kurš arī piedalīsies Rīgas CO2 kartes veidošanā.14.novembrī Rīgā, sākot no plkst.17:00, izmantojot elektriskos auto, tiks izveidota CO2 karte. Šī projekta mērķis ir palielināt sabiedrības izpratni par globālajām klimata izmaiņām un globālā klimata krīzi Latvijā un pasaulē, kā arī demonstrēt risinājumus tās novēršanai, izmantojot jaunākās tehnoloģijas. Šāds pasākums noticis jau Kopenhāgenā un Milānā, un nu CO2 karte tiks izveidota arī Rīgā. Sīkāka informācija par šo pasākumu un CO2 kartes maršrutu, pieejama projekta mājas lāpā «www.co2erace.lv». «CO2 E-Race Rīga» pasākumu sērijas kulminācija būs aprīlī, kad notiks elektrisko automašīnu sacensības Biķernieku trasē, kā arī šo automašīnu parāde Rīgā 11.novembra krastmalā un uz Rīgas tiltiem. «CO2 E-Race Rīga» pasākumi veidoti saistībā ar decembrī plānoto ANO klimata pārmaiņu konferenci COP 15, kas notiks Kopenhāgenā no 7.decembra līdz 18.decembrim. «CO2 E-Race», tāpat kā COP 15, mudinās cilvēkus pievērst uzmanību klimata izmaiņām un meklēt tām risinājumus. Arī Latvija aktīvi iesaistās šajos pasākumos, organizējot seminārus, konferences, un elektromobīļu sacensības.

Sīkāka informācija par «CO2 E-Race Rīga» pasākumiem atrodama projekta mājas lapā «www.co2erace.lv».«CO2 E-Race» projekta pasākumus Latvijā organizē Dānijas Kultūras institūts, sadarbībā ar Ziemeļu Ministru padomes biroju Latvijā, Dānijas Karalistes vēstniecību Latvijā un Sorosa fonds-Latvija, kā arī CSDD un Rīgas Motormuzeju.

Foto: Ieva Čīka/LETA

 

Komentāri

Vārds
Komentārs

English