ATJAUNOJAMĀ ENERĢIJA ENERGOEFEKTIVITĀTE

Neveiksmīgs risinājums ēkas siltināšanā Rīgā, Ieriķu ielā 44 (0)

11.08.2009

(Pārpublicēts no Rīgas enerģētikas aģentūras mājas lapas)

15-05-2009 - Uzmanību! Ieriķu ielas 44. nama pirmā pēcrenovācijas gada energoefektivitātes rezultāti (papildināta 20-05-2009)

Rīgas pašvaldības institūcija „Rīgas enerģētikas aģentūra” (REA), izvērtējot daudzdzīvokļu namam Ieriķu ielā 44 veikto komplekso nama renovāciju, konstatējusi, ka pielietotā tehnoloģija nav devusi gaidīto siltumenerģijas ietaupījumu. Šīs mājas siltināšanai tika izvēlēta Latvijā praksē nepārbaudīta tehnoloģija – ārsienas tika pārklātas ar atstarojošo krāsu TSM Ceramic, kuras izplatītājs Latvijā ir SIA „Starduko”.

REA ir konstatējusi, ka pēc ēkas renovācijas gada vidējais īpatnējais siltumenerģijas patēriņš uz apsildāmās platības kvadrātmetru kWh/m² - nav mainījies pat 10% robežās. Līdz ar to iedzīvotājiem, neraugoties uz veiktajām investīcijām (36,39 Ls/m²), saglabājas augsta maksa par ikmēneša patērēto siltumenerģiju apkurei.

REA ir nosūtījusi vēstules Valsts būvinspekcijai, Latvijas Būvinženieru savienībai, Konkurences padomei un Patērētāju tiesību aizsardzības centram, lūdzot izvērtēt cēloņus pozitīva rezultāta trūkumam minētās mājas kompleksai renovācijai un noteikt tā risinājumā iesaistīto organizāciju atbildību (arī finansiālu) mājas iedzīvotāju priekšā par iedzīvotāju maldināšanu, iesakot praksē nepārbaudītu tehnoloģiju, kā arī nelietderīgi izšķērdētiem iedzīvotāju līdzekļiem.

Informāciju sagatavoja: Dzintra Āboliņa, tālr. 26554446.

Dokumenti

Ieriķu iela 44, Rīga

Komentāri

Vārds
Komentārs

English