ATJAUNOJAMĀ ENERĢIJA ENERGOEFEKTIVITĀTE

Plānots ieviest atbalsta programmu iedzīvotājiem elektromobiļu vai hibrīdauto iegādei, sākot ar 2022.gadu (0)

17.08.2021

 

2021.gada 10.augustā, Ministru kabinets izskatīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvājumu finansiālam atbalstam grantu veidā, lai iegādātos videi draudzīgus, mazemisiju un bezemisiju transportlīdzekļus. Atbalsta programma būs iedzīvotājiem pieejama 2022. gada sākumā. Tās nosacījumus un prasības valdība apstiprinās rudenī.

 

Rudenī valdībā plānots apstiprināt Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansēto projektu atklāta konkursa nolikumu, vērtēšanas kritērijus, projektu pieteikšanas, izskatīšanas, apstiprināšanas un finansējuma piešķiršanas kārtību.

 

VARAM rosina sniegt atbalstu iedzīvotājiem jaunu vai lietotu rūpnieciski ražotu elektromobiļu iegādei un jaunu rūpnieciski ražotu spraudņa (plug-in) hibrīdauto iegādei.

 

Viena jauna elektromobiļa iegādei VARAM rosinās noteikt 4500 eiro lielu grantu, savukārt lietota elektromobiļa un jauna spraudņa hibrīdauto iegādei 2250 eiro lielu grantu. Iegādājoties jaunu elektromobili vai spraudņa hibrīdauto vienlaikus plānots sniegt atbalstu arī par esošā transportlīdzekļa norakstīšanu, nodod to apstrādes uzņēmumam. Papildus tam tiek plānots, ka konkursa nolikumā tiks iekļauts nosacījums, ka komersantam – elektromobiļa un spraudņa hibrīdauto pārdevējam, ir jāpiedāvā klientam (iedzīvotājam) programma, kurai ir papildu stimulējošs efekts (atlaide, pievilcīgi līzinga nosacījumi, apkope un tml.).

 

Atbalsta programmas ilgums varētu būt 2 gadi (līdz 2023.gada 31.decembrim) vai līdz brīdim, kamēr pieejams finansējums. Kopējais pieejamais finansējums paredzēts 10 milj. eiro apmērā.

 

Informācijas avots: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM)

 

Papildus informācija pieejama šeit.

 

Foto: ZREA

Komentāri

Vārds
Komentārs

English