ATJAUNOJAMĀ ENERĢIJA ENERGOEFEKTIVITĀTE

POWERPOOR projekts noslēdzas (0)

28.08.2023

 

2023. gada augustā noslēdzas Horizon 2020 programmas projekts POWERPOOR «Enerģētikas nabadzības mazināšana, izmantojot enerģētikas kooperatīvu iniciatīvas" (Empowering Energy Poor Citizens through Energy Cooperative Initiatives), ko Latvijā īstenoja biedrība Zemgales reģionālā enerģētikas aģentūra (ZREA).

Projekta 3 gados katrā no projekta partnervalstīm Bulgārijā, Horvātijā, Igaunijā, Grieķijā, Ungārijā, Latvijā, Portugālē un Spānijā realizētas apmācības 4-10 semināru veidā par enerģētisko nabadzību, kā to samazināt, kā taupīt enerģiju un par to maksāt mazāk. Vairāki semināri partnervalstīs bija par enerģijas ražošanu enerģijas kopienās un kooperatīvos, kā arī par pūļa jeb kolektīvā finansējuma izmantošanu enerģijas ražošanai pašpatēriņam.

POWERPOOR projekta valstīs kopumā apmācīti 1174 enerģētikas atbalstītāji un mentori, kuri var sniegt konsultācijas mājsaimniecībām, kurām tā ir vajadzīga. Projekta valstīs ir izveidoti 22 enerģētiskās nabadzības mazināšanas biroji, kur iedzīvotāji var saņemt konsultācijas, kā samazināt enerģijas patēriņu, enerģijas rēķinus un mazināt enerģētisko nabadzību.

Projektā izstrādātie rīki Power Target, Power Act un Power Fund būs pieejami projekta mājas lapā šeit arī vismaz 2 gadus pēc projekta beigām, kur katrs interesents, ievadot informāciju par sevi var pārbaudīt, vai viņš ir enerģētiski nabadzīgs un saņemt padomus, kā taupīt enerģiju un samazināt savus rēķinus par enerģiju. Power Fund sadaļā pieejama informācija par enerģētikas kopienām un pūļa/kolektīvo finansējumu. Ja vēlies uzzināt vairāk, apmeklē projekta mājas lapu Front page | POWERPOOR

 

Komentāri

Vārds
Komentārs

English