ATJAUNOJAMĀ ENERĢIJA ENERGOEFEKTIVITĀTE

Seminārs „Biomasas resursu izmantošana enerģijas ražošanā” Jelgavā (0)

17.01.2012

SIA „Vides projekti” un Latvijas Valsts mežzinātnes institūts „Silava” sadarbībā ar Jelgavas novada domi ceturtdien, 19.janvārī plkst. 9:30 Jelgavas novada pašvaldībā, 1.stāva Lielajā zālē, Pasta ielā 37 organizē bezmaksas semināru „Biomasas resursu izmantošana enerģijas ražošanā”.

 

Seminārā piedalīties ir aicināti bioenerģijas resursu ražošanā un izmantošanā iesaistītos uzņēmēji, kā arī enerģētikas nozares un vides speciālisti.

Interesenti savu dalību seminārā var pieteikt līdz 18.janvārim, zvanot pa tālruni 29392749 (projektu direktore Ilze Neimane) vai 67215068 vai rakstot e-pastu uz adresi: anita.jansone@videsprojekti.lv (projektu vadītāja Anita Jansone).

Semināra dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar projekta „Bioenergy Promotion” rezultātiem.

Latvijas Valsts mežzinātnes institūta „Silava” pētnieks Andis Lazdiņš seminārā stāstīs par apmežojušos lauksaimniecības zemju apsaimniekošanas iespējām, bet pētnieks Mārtiņš Zeps – par hibrīdās apses un papeles audzēšanas un izmantošanas iespējām enerģētikā.

Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Lauksaimniecības enerģētikas institūta pētnieks Imants Plūme atklās, kādas Jelgavas novadā ir enerģijas ražošanas iespējas no lauksaimniecības biomasas, savukārt vadošais pētnieks Vilis Dubrovskis – kāds ir biogāzes ražošanas potenciāls novadā.

Noslēgumā SIA „Divi” pārstāvis Leonīds Kublinskis stāstīs par kurtuvēm un degļiem biomasas dedzināšanai, bet Jelgavas Bioenerģijas informācijas punkta vadītājs Aigars Laizāns dalīsies pieredzē, kādas ir investīciju piesaistes problēmas un iespējas biomasas enerģētikas projektiem.

Seminārā piedalīties aicinām bioenerģijas resursu ražošanā un izmantošanā iesaistītos uzņēmējus, kā arī enerģētikas nozares un vides speciālistus.

Lūdzam pieteikt savu dalību seminārā līdz 18.janvārim, zvanot pa tālruni 29392749, 67215068

Seminārs tiek organizēts projekta „Bioenerģijas izmantošanas veicināšana Baltijas jūras reģionā” (Bioenergy Promotion) ietvaros, ko līdzfinansē INTERREG IV Baltic Sea Region programma. Projekta realizēšanā ir iesaistīti 34 partneri no 10 Baltijas jūras reģiona valstīm. Latviju projektā pārstāv valsts SIA „Vides projekti”, Latvijas Valsts mežzinātnes institūts „Silava” un Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Lauksaimniecības enerģētikas institūts.

Projekta mērķis ir sekmēt bioenerģijas izmantošanas kapacitāti, veicināt ilgtspējīgu, konkurētspējīgu un teritorijas specifikai atbilstošu Baltijas jūras reģiona attīstību. Papildu informācija projekta mājas lapā – www.bioenergypromotion.net un www.videsprojekti.lv.

 

Informācijas avots: SIA „Vides projekti” , 16.01.2012.

Dokumenti

Seminara programma

Komentāri

Vārds
Komentārs

English