ATJAUNOJAMĀ ENERĢIJA ENERGOEFEKTIVITĀTE

Vebinārs "Eiropas Savienības zaļais kurss, Jelgava ceļā uz klimatneitralitāti” (0)

21.01.2021

 

2019.gadā Eiropa izvirzīja par prioritāti kļūt par pirmo klimatneitrālo pasaules daļu 2050.gadā, tas nozīmē, ka līdz 2030. gadam visā Eiropā ir būtiski jāsamazina CO2 izmeši. Tiek plānota ekonomikas attīstība, izmantojot “zaļās tehnoloģijas”, jo izmeši ir jāsamazina visās nozarēs. Kopš 2020.gada 4.februāra spēkā ir Latvijas Nacionālās enerģētikas un klimata plāns 2021.-2030.gadam, kur iezīmētas rīcības 12 virzienos un nodokļu politikā, ar mērķi samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas un mazināt negatīvu ietekmi uz klimatu, pārorientējot biznesus un investīcijas. Arī Jelgavas pilsētas pašvaldība 2020.gadā uzstādīja jaunus mērķus – par 40% samazināt CO2 emisijas līdz 2030.gadam.


2021.gada. 20.janvārī Zemgales reģionālā enerģētikas aģentūra (ZREA) sadarbībā ar Jelgavas pilsētas domi organizēja informatīvu vebināru par tēmu “Eiropas Savienības zaļais kurss, Jelgava ceļā uz klimatneitralitāti” Jelgavas Valsts ģimnāzijas vidusskolēniem.


Kā Jelgavai veicies enerģētikas jomā iepriekšējos gados, ko plānojam nākotnē? Jelgavas pilsētas līdzšinējās aktivitātes attiecībā uz energoefektivitātes paaugstināšanu un atjaunojamo energoresursu izlietošanu, kā tas ietekmējis kopējo pilsētas enerģijas patēriņu un vai samazinājies kopējo CO2 emisiju apjoms, kādi plāni un ieteikumu ieskicēti Jelgavas pilsētas ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plānā 2021.-2030.gadam - par šo jautājumu stāstīja ZREA direktore Inga Kreicmane.


Saules enerģija – brīvi pieejama un lietderīgi izmantojama pie nosacījuma, ja ir pieejamas attiecīgās tehnoloģijas. Ir vērts ieguldīt ne-emisiju tehnoloģijās, popularizēt tās un vairot sabiedrības izpratni par to izdevīgumu un pienesumu kopējo klimatneitralitātes mērķu sasniegšanā. Par saules enerģijas potenciālu Latvijā, saules paneļu izvēli un uzstādīšanu stāstīja Anrijs Tukulis no Elektrum Energoefektivitātes centra.


Ieguldījumu klimatneitralitātes sasniegšanā var dot gan individuālas mājsaimniecības, piemēram uzstādot saules paneļus, elektrības ražošanai pašpatēriņam, bet arī uzņēmumi, kā SIA “Laflora”, kas jau labu laiku atpakaļ ir uzsākusi “zaļo ceļu” savā saimnieciskajā darbībā, ražojot kūdras substrātus, rekultivējot zemi, radot inovatīvas saimniekošanas metodes un produktus. Tuvu realizācijai dzīvē ir SIA “Laflora” vēja parka izveides projekts Kaigu purvā, Jelgavas novadā – iedvesmojošs stāsts un apņemšanās projektu realizēt no uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Ulda Amerika.


Sekojoši pēc vebināra skolēni strādās grupās un ģenerēs idejas - ko vajadzētu darīt, lai dzīvojam zaļāk, energoefektīvāk, veselīgāk? Kādas aktivitātes palīdzēs sasniegt Jelgavas pilsētas izvirzītos mērķus emisiju samazināšanā, dodot ieguldījumu kopējā Latvijas un ES ceļā uz klimatneitralitāti? Jauniešu viedokļu prezentēšana plānota 2021. gada 2.februārī.


Zemāk vebināra ieraksts un prezentācijas.

 


Dokumenti

ZREA prezentacija par Jelgavas energetikas unklimata planu Elektrum prezentacija par saules potencialu Laflora prezentacija par veja parka izveidi

Komentāri

Vārds
Komentārs

English