ATJAUNOJAMĀ ENERĢIJA ENERGOEFEKTIVITĀTE

Notikusi pirmā ārpus pilsētas elektrisko transporta līdzekļu uzlādes vietas atklāšana Jelgavas novadā, atpūtas vietā SIA „Viesu Līči”

19.03.2014

2014.gada 18.martā SIA „Viesu Līči” kafejnīcā „Zemnieka cienasts” (Jaunsvirlaukas pagasts, Staļģene, Jelgavas novads, karte: www.lici.lv), atpūtas vietas īpašnieks un SIA „Viesu Līči” valdes priekšsēdētājs Modris Jansons kopā ar Jelgavas novada pašvaldības priekšsēdētāju Ziedoni Cauni svinīgi atklāja elektromobiļa uzlādes vietu un atsevišķu uzlādes vietu elektriskajiem velosipēdiem. Uzlādes vieta ir pirmā Jelgavas novadā, kā arī pirmā uzlādes vieta Latvijā, kas atrodas ārpus apdzīvotajām vietām.

 

Svinīgajā atklāšanas pasākumā un seminārā kopumā piedalījās ap 30 dalībnieku - pašvaldību pārstāvji, dažādu uzņēmumu pārstāvji, LLU Tehniskās fakultātes pārstāvji u.c. Uzlādes vietu pieslēgumu darbība tika demonstrēta, lādējot  Nissan Leaf un Volkswagen e-up elektromobiļus, kā arī Latvijā ražoto Blue Shock Bike elektrisko velosipēdu.

 

Šo elektrisko transporta līdzekļu uzlādes vietu atklāšana ir rezultāts biedrības „Zemgales reģionālā enerģētikas aģentūra” (ZREA) īstenotā Eiropas Sociālā Fonda (ESF) projekta  (Nr. 1DP/1.5.2.2.2/12/APIA/SIF/121/125) aktivitātēm. ESF projekta, kas uzsākts 01.09.2013. un noslēgsies 30.06.2014., mērķis ir izveidot inovatīvu publisku pakalpojumu – elektromobiļu uzlādes infrastruktūru Zemgalē. Mērķa sasniegšanai ZREA ar tā sadarbības partneri „Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrību” (BIMAB) īsteno vairākas aktivitātes:

-          Zemgales reģiona pašvaldību autoparku izpēti un priekšlikumu izstrādi ar fosilo degvielu darbināmu vieglo pasažieru transporta līdzekļu aizstāšanai ar bateriju elektromobiļiem un elektromobiļu uzlādes infrastruktūras izveidei Zemgales pašvaldību teritorijās;

-          Sadarbības tīkla izveidi – uzrunājot Zemgales un Kurzemes reģiona tūrisma un ēdināšanas pakalpojumu sniedzējus un to apvienības, asociācijas, aicinot tos savās pakalpojumu sniegšanas vietās izveidot elektrisko transporta līdzekļu uzlādes vietas (mazjaudas/lēnās), bez milzīgiem finanšu ieguldījumiem, kas ļaus viņiem piesaistīt papildus tūristus un apmeklētājus, kas pārvietojas ar elektrisko transportu, kam nepieciešama uzlāde.

 

Tie uzņēmumi, organizācijas, iestādes, kas piedāvās elektrisko transportlīdzekļu uzlādi, bez maksas tiks reģistrēti iekļaušanai elektrisko transportlīdzekļu uzlādes vietu / punktu kartē (norādot to kontakt informāciju un atrašanās vietu), kas tiks publicēta internetā un iekļauta elektromobiļu navigācijas sistēmās un TOM TOM navigācijas sistēmās, tādejādi šie pakalpojumu sniedzēji iegūs papildus publicitāti un iespēju piesaistīt vairāk apmeklētājus.

 

Pēc elektrisko transporta līdzekļu uzlādes vietu atklāšanas starp SIA „Viesu Līči” un BIMAB tika parakstīts sadarbības līgums, ar kuru atpūtas vietas saimnieks apņemas reizi divos mēnešos sniegt informāciju BIMAB par uzlādes vietas statusu – vai ir pieejama, vai ir/nav izmaiņas, savukārt BIMAB šo informāciju aktualizēs kopējā Latvijas elektrisko transporta līdzekļu uzlādes kartē (bez finansiālajām saistībām).

 

SIA „Viesu Līči” ir uzskatāmi par „pilot uzņēmumu”, kas pirmie par saviem līdzekļiem izveidojuši elektrisko transporta līdzekļu uzlādes vietas – tas apliecina uzņēmuma progresīvo un inovatīvo domāšanu. Šāds paraug solis/ rīcība, lai kalpo par piemēru citiem līdzīgu pakalpojumu sniedzējiem, mudinot tos sekot „Līču” piemēram un radot sabiedrībai kopumā lielāku izpratni par elektriskiem transportlīdzekļiem un to uzlādi, ar elektrisko transporta līdzekļu uzlādes demonstrācijas palīdzību padarot šādu pakalpojumu par ikdienišķu un pašsaprotamu.

 

92,07% no Projekta finansē Eiropas Savienība ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību. Apakšaktivitāti administrē Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu.

Pielikumā semināra prezentācijas par:

-          ESF projekta uzlādes pakalpojuma sadarbības tīkla un uzlādes punktu interneta kartes izveidi;

-          elektromobiļu uzlādes vietu izveides juridiskajiem aspektiem,

-       uzlādes pakalpojuma attīstības perspektīvām Latvijā un ES;

-       uzlādes staciju apkalpošanu.

Attēlu galerija

Dokumenti

ESF projekts Juridiskie aspekti Staciju operators Attistibas perspektivas
Par šajā mājas lapā publicētās informācijas saturu atbild tās autori. Tajā ne vienmēr ir pausts Eiropas Kopienu viedoklis. Eiropas Komisija neatbild par ievietotās informācijas izmantošanu.
English