ATJAUNOJAMĀ ENERĢIJA ENERGOEFEKTIVITĀTE

THERMOS projekts – Termālās (siltum) enerģijas resursu modelēšanas un optimizācijas sistēma

08.12.2016

 

2016.gada oktobrī uzsākts jauns ES Horizon 2020 programmas projekts, kurā sadarbojas trīs Jelgavas partneri - Jelgavas pilsētas dome, ZREA un SIA "Fortum Jelgava". Projekts ilgs 3 gadus:  no 2016.g.1.oktobra  līdz 2019.g.30.septembrim.

Projekta kopējais mērķis ir nodrošināt metodes, datus un rīkus, kas ļautu pašvaldībām un citām ieinteresētajām pusēm veikt efektīvāku siltumapgādes sistēmas plānošanu ātrāk un lētāk, nekā to var veikt šodien. Projekta mērķis ir   paplašināt un paātrināt jaunu zema oglekļa satura apkures un dzesēšanas sistēmu attīstību Eiropā un  nodrošināt ātrāku esošo siltumapgādes sistēmu atjaunošanu un paplašināšanu.

 

Partneri:

1.      Vadošais partneris "Ilgtspējīgas enerģijas centrs"/ Centre Sustainable energy LBG, Lielbritānija;

2.      Zinātnes tehnoloģiju un medicīnas imperiālā koledža/ Imperial College of Science technology and medicine, Lielbritānija;

3.      Londonas pašvaldība/Greater London authority, Lielbritānija

4.      Londonas Islingtonas pilsēta(apkaime)/ LONDON BOROUGH OF ISLINGTON, Lielbritānija

5.      CREARA konsultanti/CREARA Consultores SL, Spānija

6.      Ajuntament de Granollers, Spānija

7.      Krajowa Agencja Poszanowania Energii SA, Polija

8.      Miasto Stołeczne Warszawa, Polija

9.      Vides Investiciju Fonds SIA, Latvija

10.    Jelgavas pilsētas dome, Latvija

11.    Aalborgas universitāte/Aalborg universitet, Dānija

12.    ICLEI  Eiropas sekretariāts/ICLEI European Secretariat GMBH, Vācija

13.    Vācijas enerģētikas aģentūra/Deutsche Energie-Agentur GMBH, Vācija

14.    Alba Iulia pašvaldība/Primaria Municipiului Alba Iulia, Rumānija

15.    Cascais pašvaldība/Câmara Municipal de Cascais, Portugāle

 

THERMOS projektā izstrādās pieejamus, modernus, jaunus energoapgādes sistēmas kartēšanas modelēšanas rīkus, kas  pašvaldībām un ieinteresētajām pusēm palīdzēs  plānot, attīstīt, paplašināt un uzlabot pilsētas un tās tuvākās apkārtnes siltumapgādes un dzesēšanas sistēmas ievērojami ātrāk, efektīvāk un lētāk. Projekta ietvaros plānots nodrošināt vietējos lēmumu pieņēmējus  ar iespēju vieglāk noteikt atbilstošās pilsētas vietas un trasējumus  dažāda tipa siltumapgādes sistēmām  pēc iespējas ātrāk un precīzāk -  ar automātisko jautājumu palīdzību - par iespējamo siltumapgādes sistēmas konfigurāciju un izmaksām. Šī pieeja lielā mērā samazinās plānošanas izmaksas, paātrinās procesus, kas pašlaik tiek saistīti ar siltumapgādes sistēmu izbūvi un atjaunošanu.

 

 

 

Par šajā mājas lapā publicētās informācijas saturu atbild tās autori. Tajā ne vienmēr ir pausts Eiropas Kopienu viedoklis. Eiropas Komisija neatbild par ievietotās informācijas izmantošanu.
English